گزارش کامل رویداد نوآوردگاه فینتک مرکز آی‌فینک

نوآوردگاه  فینتک به همت مرکز نوآوری آی‏فینک و با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک و هم آوا در محل کارخانه نوآوری، طی ۳ روز در تاریخ 27 الی 29 آذر برگزار شد.

در این رویداد 62 شرکت کننده در قالب ۱8 تیم به رقابت پرداختند. در طی نوآوردگاه 4 کارگاه با عناوین بوم ناب، mvp، مسائل مالی و ارائه به سرمایه گذار برگزارشد. همچنین پلتفرم برنا و شاهین از محصولات شرکت خدمات انفورماتیک به عنوان زیرساخت‏هایی که در اختیار تیم‏های مستقر در آی‏فینک قرار خواهد گرفت، توسط کارشناسان خدمات انفورماتیک معرفی شدند که موجب رفع مشکلات برخی از طرح‏ها و کمک به بهبود مدل کسب وکاری آنها شد. تیم‏ها در این مدت از کمک و راهنمایی مربیان حرفه‏ای با تخصص‏های مختلف بهره برده و فایل ارائه خود را تکمیل کردند. در انتها هریک از تیم‏ها در 8 دقیقه  در مقابل داوران و حضار از طرح خود دفاع کرده و به سوالات آنها پاسخ داد.

از بين تيم‏های شكل گرفته در طي اين نوآوردگاه، در نهايت، سه تيم در زمينه هاي حوالجات ارزي (انتقال ارز)، مديريت مالي شخصي (دستيار هوشمند مالي) و مایكروسرويس هاي بانكي، انتخاب شدند. اين تيم ها علاوه بر دريافت جوايز نقدي خود، به صورت مستقيم وارد فرآيند شكل دهي (پيش شتابدهي) آي‏فينك شدند. در اين فرآيند به تيم ها، آموزش ها و مشاوره هاي تخصصي كسب و كاري و بانكي، استقرار و نيز دسترسي به سندباكس شاهین ارائه مي شود. تيم ها پس از دوره فشرده مذكور، قابليت هاي لازم براي شناخت صحيح از مشتريان و طراحي راهكار مناسب را در عمل، خواهند آزمود.

تیمی که حائز رتبه اول این رویداد شده بود با شناسایی صحیح مشکل انتقال پول بین ایران و کشورهای همسایهاقدام به انتقال و تبادل ارز مسافران خارجی می­نمود، در طی این رویداد توانست با بهره گیری از آموزش­های مربیان و نیز زیرساخت های پیشنهاد شده، روش سیستماتیکی را که قابلیت توسعه مقیاس پذیر را داشت، ارائه نماید.

تیم دوم با فهم خوب از وضعیت درآمد و هزینه جوانان و نیازمندی­های ایشان برای دریافت مشاوره های هوشمندانه جهت مدیریت مالی خویش، مدل کسب و کاری خود را جهت رفع این مورد، پیشنهاد نمود که مورد استقبال داوران قرار گرفت.

تیم سوم نیز با توجه به شناخت نیازمندی­های فناورانه بانکی و آگاهی از قابلیت توسعه مقیاس آن که در جهان نیز به عنوان یک روند شناسایی شده است، به ارائه پلتفرمی پرداخته است که در آن، فراهم کنندگان مایکرو سرویس­ها، می­توانند بابت ارائه خدمات خود، حق الزحمه دریافت نمایند

همچنین از یک تیم‏ به عنوان جوانترین تیم شرکت کننده با میانگین سن ۱۷ سال تقدیر به عمل آمده و جایزه نقدی به آنها اعطا گردید.

 

نوآوردگاه فينتك آي‌فينك پس از سه روز برگزاري و طي كردن بيش از ٣٦ ساعت كار فشرده و جذاب فينتكي، در ساعت ٢٠:٣٠ روز جمعه ٢٩ آذرماه به كار خود پايان داد.

آی فینک: مرکز نوآوری فناوری مالی خدمات انفورماتیک 

تهران، کارخانه نوآوری آزادی

در شبکه‌های اجتماعی

ایمیل: info@ifinc.ir

© کلیه حقوق برای آی فینک حفوظ است.