1- رویدادهای سرنخ:

.پیدا کردن ایده برای خیلی از افراد و تیم­‌هایی که به دنبال ایجاد کسب و کار هستند، کار پیچیده‌ای است. این کار وقتی پیچیده ­تر خواهد شد که با یک صنعت بزرگ (که بازیگران زیاد، ساختارهای پیچیده و قوانین مختلفی آن را احاطه کرده است) روبرو باشیم. در چنین مواقعی، ارائه سرنخ­‌های خوب اولیه می ‌تواند همانند یک فانوس، ابتدای مسیر را روشن تر کرده و کمک نماید تا از بروز اشتباهات تا حد ممکن جلوگیری شود.

اما رویداد سرنخ در این گام به اتمام می‌رسد؟

رویدادهای سرنخ بهانهای است برای شروع یک ماجرای هیجان­‌انگیز و ایجاد استارت آپ فینتکی. قرار است با سرنخ اول و دومی که مجموعه آی‌فینک برگزار خواهد کرد، مخاطبان دید عمیق‌تری نسبت به مسائل حوزه صنعت فینتک و نیز نیازهای واقعی متولیان امر، پیدا کنند.

قدم اول: معرفی روندها و فرصت‌ها

در رویداد سرنخ ول، به کلیه شرکت کنندگان و مخاطبان، آگاهی‌های لازم در خصوص صنعت فینتک داده خواهد شد، برخی از استارت آپ­‌های خوب و به روز در دنیا به مخاطبان معرفی شده و نمونه­‌های موفقیت در دنیا به طور عمیق‌تری بررسی می‌شوند. قطعاً این گام برای ایجاد فهم لازم و ارائه سرنخ‌های اولیه، لازم است اما کافی نیست.

با توجه به مسائل و نیازهای خاص کشور، وجود نیازهای مردم (که به رفتار و فرهنگ مالی مردم وابسته است) و همین طور قوانین و ساختارهای مالی، تفاوت هایی با سایر کشورهای دنیا ایجاد کرده است، لازم است تا پیش از ارائه هر نوع ایده یا پیشنهادی، از نیازها، تطابق قوانین و چالش‌های فعلی صنعت بانکداری هم آگاهی لازم به مخاطبان ارائه شود که برای این منظور، رویداد سرنخ دوم، طراحی شده و اجرا خواهد شد. موضوعات اصلی در این رویداد به صورت مختصر در نمودار زیر ارائه شده است.

 

قدم دوم: شناسایی نیازها و تطبیق با قوانین:

برای اطمینان از تطابق فرصت‌­ها با نیازهای مردم، قوانین و چالش های کنونی این صنعت چه گامی را می‌توان برداشت؟! برای این منظور،  شرکت خدمات انفورماتیک که متولی اصلی سیستم­‌های شتاب (شبکه تبادل بین بانکی کشور)، شاپرک (سامانه شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی)، آریاپایا (سامانه نظارت الکترونیکی بانک­‌ها)، چکاوک (سامانه چک و اسناد بانکی کاغذی) و ده‌­ها محصول دیگر در سیستم بانکی است، تجربیات متخصصان این مجموعه، در کنار فرصت­های معرفی شده استارت‌آپ‌­ها، معرفی شوند تا افراد و تیم­‌ها، با توجه به امکانات، حمایت‌­ها و زیرساخت‌­هایی که می‌توانند در آی‌فینک، به ایشان ارائه شود، نسبت به تصمیم‌گیری دقیق‌تر، اقدام کنند. پس به مخاطبانی که دارای معیارهای ورود به برنامه شتابدهی آی‌فینک هستند،  پیشنهاد می‌شود که در هر دو رویداد سرنخ که پوسترهای آنها در این صفحه درج شده است شرکت نمایند تا بیشتر و بیشتر با فضای صنعت مالی ایران و جهان، آشنا شده و تصمیم دقیق‌تری را اتخاذ نمایند.

 

بعد از برگزاری این رویدادها، تیم­های شرکت‌کننده در این رویداد و تیم­‌هایی که پس از این رویدادها، خواهان اضافه شدن به آی‌فینک باشند، می‌توانند برای پذیرش در مرکز نوآوری آی‌فینک، ثبت نام نمایند و از حمایت­های مالی و تخصصی دو مجموعه تخصصی ِ خدمات انفورمایتک و هم­‌آوا برخوردار شوند.

برای آشنایی بیشتر با مرکز آی‌فینک می‌توانید به سایت ifinc.ir مراجعه کنید و با عضویت در خبرنامه و شبکه­‌های اجتماعی مرکز آی‌فینک، بیشتر در جریان قرار بگیرید.

2- رویداد نوآوردگاه:

نوآوردگاه، رویدادی است که در طی آن، افراد در قالب تیم‌­ها، فرصت پیدا می­‌کنند تا در محیطی گرم و صمیمی، بر روی ایده‌­های خود کار کنند و آنها را بپزند. این رویدادها که در جهان با عنوان Startup Weekend شهرت دارد چند سالی است که در ایران نیز برگزار می‌­شوند که مهمترین سلسله رویدادها در ایران، با نام نوآوردگاه، به مرحله انجام رسیده است.

در این رویدادها، مربیان و مشاوران کسب و کاری و فنی، به کمک تیم­‌ها می‌­آیند تا در صورتی که در ایده‌­پردازی نیاز به کمک داشتند، برخی از تجربیات خود را در اختیار تیم‌­ها قرار دهند. هدف از برگزاری چنین رویدادهایی، تکمیل و ارزیابی اولیه ایده‌­هایی است که در طی این رویداد، روی آنها کار شده است.

 

شرکت خدمات انفورماتیک و مرکز نوآوری فناوری مالی خدمات انفورماتیک (آی‏فینک) همزمان با برگزاری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت در تاریخ ۱۱ و 1۲ اسفند ماه در مرکز همایش‌‏های برج میلاد، سومین دوره رویداد “نواندیشان فناوری‌های مالی” را با هدف شناسایی تیم‌­های مستعد حوزه فینتک جهت ورود به دوره های شکل‌دهی و شتاب‌دهی مرکز آی‏فینک، برگزار می‌کنند.

 

تیم‏ها و استارتاپ‌‏هایی که موفق به دریافت تأییدیه پذیرش از سوی کمیته ارزیابی ‏شوند، علاوه بر حضور رایگان در بزرگترین رویداد سالانه صنعت بانکداری و پرداخت کشور، امکان حضور در مرکز آی‏فینک و شرکت در دوره شکل‏‌دهی و شتاب‌دهی این مرکز و استفاده از خدمات متنوع آن را بدست می‌‏آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

برنامه‌های دوره شکل‌دهی

کارگاه‌های آموزشی

در این کلاس‌ها، که بر طبق برنامه دوره شکل‌دهی برگزار می شود، تیم‌های فینتکی با کلیه مسائل مرتبط با ایجاد یک کسب و کار توسعه پذیر اعم از تیم، محصول، مدل کسب و کار و بازار (مشتری) به صورت مستمر آموزش دریافت می نمایند

رویداد انتقال تجربه

در این کلاس‌ها، که بر طبق برنامه دوره شکل‌دهی برگزار می شود، تیم‌های فینتکی با کلیه مسائل مرتبط با ایجاد یک کسب و کار توسعه پذیر اعم از تیم، محصول، مدل کسب و کار و بازار (مشتری) به صورت مستمر آموزش دریافت می نمایند

آی فینک: مرکز نوآوری فناوری مالی خدمات انفورماتیک 

تهران، کارخانه نوآوری آزادی

در شبکه‌های اجتماعی

ایمیل: info@ifinc.ir

© کلیه حقوق برای آی فینک حفوظ است.